Кількість
|
Вартість
|
||
|
Протиблювотні засоби для тварин: причини блювоти та ефективні рішення
Періодично кожен господар стикається з блювотою у тварини. Іноді вона може бути несуттєвою, як наприклад, блювота шерстю у кішок – це природний процес. У всіх інших випадках краще не сидіти, склавши руки, і відвезти тварину до ветеринара, тому що блювота може бути симптомом деяких захворювань, часом, дуже небезпечних. Більш того, при блювоті організм тварини виснажується, зневоднюється, порушується електролітний баланс. Лікар зможе зробити огляд, вколоти протиблювотні для тварин, а також дати рекомендації по догляду та лікуванню.
Блювота у тварини може бути одноразовою, багаторазовою, або періодичною. Зверніть увагу на вміст і колір блювотних мас, а також на можливу наявність піни або крові – це допоможе лікарю для постановки діагнозу.
Найбільш часті причини блювоти:
1) Гастрит. Досить часто виникає у тварин через прийом лікарських препаратів, через несприйняття якогось компонента в кормі або неправильного харчування, а також через ураження слизової шлунка і стресу;
2) Отруєння. Причиною отруєння тварини можуть стати отруйні кімнатні рослини, токсичні побутові засоби, прострочені або неякісні корми, отруєні предмети, які тварина може знайти на вулиці (іноді їх спеціально розкидають догхантери, або при цькуванні щурів).
3) Порушення прохідності шлунково-кишкового тракту. Буває через знаходження стороннього тіла в стравоході, шлунку або кишечнику. З домашніми тваринами таке може трапитися часто, тому що вони все підбирають з підлоги і в доступних їм місцях. Крім цього, до порушення може привести інвагінація кишечника або спазми сфінктерів шлунка і кишечника;
4) Вірусні інфекції, лямбліоз, амебіаз, глистяні інвазії та ін .;
5) Системні захворювання: порушення прохідності сечовивідних шляхів, ниркова недостатність, діабетичний кетоацидоз, гнійний ендометрит, та інші небезпечні захворювання, при яких блювота – тривожний симптом.
Звернувшись негайно в ветеринарну клініку, лікар застосує протиблювотні для тварини, і проведе обстеження для встановлення діагнозу і визначення схеми лікування. Також варто відзначити, що деякі протиблювотні препарати можуть використовуватися не тільки для лікування в вищезазначених випадках. Їх можна вколоти тварині при транспортуванні, щоб уникнути заколисування. В такому випадку необхідно правильно розрахувати дозу, і простежити за станом тварини після ін'єкції.