Кількість
|
Вартість
|
||
|
Імкар-120, 50 мл
Опис
Однорідний стерильний прозорий розчин від блідо-жовтого до жовтого кольору.
Склад
1 мл препарату містить активно діючу речовину:
- імідокарбу дипропіонат - 120,0 мг.
Допоміжні речовини: полівінілпіролідон, спирт бензиловий, пропіонова кислота, вода високоочищена.
Фармакологічні властивості
АТС vet класифікаційний код QP51 - антипротозойні ветеринарні препарати (QP51AE01, імідокарб).
Діючою речовиною препарату є імідокарбу дипропіонат, який являється похідним ікарбаниліду. Він забезпечує широкий спектр антипротозойного впливу щодо збудників піроплазмідозів з роду бабезій: Babesia bovis, В. bigemina, В. colchica (Francaiella colchica), В. divergeas, B. ovis, B. motasi, B. caballi, B. equi (Nuttallia equi), B. canis, B. gibsonii, B, vogeli та роду тейлерій: Theileria amnilata, T. sergenti. T. mutans, T. orientalis, T. ovis, T. recondita, T. hirci, T. tarandirangiferis, a також збудників рикетсій з роду анаплаз: Anaplasma marginale, A. centrale, А. ovis, A. phagocytophilum та роду ерліхій: Ehrlichia canis, Е. chaffeensis при їх моно- чи змішаному перебігу інвазій.
Механізм антипротозойної дії імідокарбу базується на гальмуванні процесу аеробного метаболізму глюкози і синтезу ДНК піроплазмід та рикетсій, що й спричиняє загибель паразитів.
Після парентерального введення діюча речовина препарату швидко всмоктується з місця введення у кров, досягаючи максимальних концентрацій через 1-2 години. Терапевтична концентрація імідокарба в крові підтримується протягом 4-6 тижнів.
Імідокарб дипропіонат піддається метаболізму незначною мірою, накопичується в основному в нирках і печінці, виводиться з організму повільно переважно з фекаліями і меншою мірою з сечею.
Імідокарб дипропіонат за ступенем впливу на організм відноситься до помірно небезпечних речовин (3 клас небезпеки по ГОСТ 12.1.007-76).
Застосування
Парнокопитним жуйним тваринам (велика рогата худоба, буйволи, вівці, кози, зебу, муфлони, лані, верблюди) для лікування і профілактики бабезіозу, тейлеріозу чи анаплазмозу, а також їх змішаних інвазій.
Непарнокопитним сільськогосподарським тваринам (коні, мули, осли) для лікування і профілактики бабезіозу, анаплазмозу, а також їх змішаних інвазій.
Собакам, для лікування гострого, хронічного, субклінічного і атипового бабезіозу, ерліхіозу, анаплазмозу, а також їх змішаних інвазій.
Хіміопрофілактика бабезіозу:
- введення препарату відразу після виявлення прикріпленого кліща;
- введення препарату тваринам з групи ризику (мисливським собакам). Термін дії захисту 14-21 день після введення.
Дозування
- Велика рогата худоба, буйволи, зебу, верблюди. При бабезіозі для лікування - 2,4 мг/кг маси тіла, що відповідає 2 мл/100 кг маси тіла, підшкірно, разово. При анаплазмозі для лікування - 3,0 мг/кг маси тіла, що відповідає 2,5 мл/100 кг маси тіла, а при змішаних інвазіях 2,5 мл на 100 кг маси тіла, підшкірно, разово. Для профілактики обох хвороб - 2,4 мг/кг маси тіла, підшкірно, разово.
- Вівці, кози, муфлони, лані. При бабезіозі для лікування 2,4 мг/кг маси тіла, що відповідає 0,2 мл/10 кг маси тіла, внутрішньом’язово, разово.
- Коні, мули, осли. При виявленні Babesia cahalli - 2,4 мг/кг, що відповідає 2 мл/100 кг маси тіла, внутрішньом’язово двічі з добовим інтервалом. При виявленні Babesia equi - 3,6 мг/кг, що відповідає 3 мл/100 кг маси тіла, курсом 4 рази з 3-ри добовим інтервалом.
- Собаки. При бабезіозі для лікування - 3,6-6,0 мг/кг маси тіла, що відповідає 0.3-0,5 мл/10 кг маси тіла, підшкірно або внутрішньом'язово, та при потребі повторно через 14 діб в дозі 2,4 мг/кг маси тіла разово.
При груповому утриманні тварин, у випадку появи кровопаразитарних захворювань, всьому поголів'ю тварин вводять Імкар-120 в профілактичній дозі та повторюють введення: великій рогатій худобі - через 6 тижнів, іншим видам тварин - через 4 тижні.
Перед застосуванням флакон з препаратом ретельно струшують.
Протипоказання
Гіперчутливість до компонентів препарату. Не допускається одночасне застосування Імкар- 120 з хлорорганічними, фосфорорганічними препаратами та іншими інгібіторами холінестерази. Забороняється використовувати препарат протягом 4 тижнів після вакцинації живою вакциною проти бабезіозу або анаплазмозу.
Застереження
Забій великої рогатої худоби, коней і овець на м'ясо дозволяється не раніше, ніж через 110 діб після останнього застосування Імкар-120. При вимушеному забої тварин раніше встановленого терміну м'ясо може бути використано в корм хутровим звірам.
Молоко корів і кобил дозволяється використовувати для харчових цілей не раніше, ніж через 7 діб після останнього введення Імкар-120. Отримане раніше встановленого терміну молоко після кип'ятіння може бути використане в корм тваринам. Молоко дійних овець, оброблених Імкар-120, забороняється використовувати в харчових цілях протягом усього періоду лактації.
При випадковому контакті лікарського препарату зі шкірою або слизовими оболонками очей, їх необхідно промити великою кількістю води. Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з Імкар-120. У разі появи алергічних реакцій або при випадковому попаданні лікарського препарату в організм людини слід негайно звернутися в медичний заклад.
Форма випуску
Флакони з темного скла або полімерів, герметично закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 10, 20, 50 та 100 мл.
Зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 °C до 25 °C.
Термін придатності
2 роки.
Після першого стерильного відкриття флакона, препарат слід використати протягом 30 діб при умові зберігання в холодильнику при температурі від 4 °C до 8 °C.
Для застосування у ветеринарній медицині!