Артрит наздоганяє собак з віком, у молодої тварини це захворювання зустрічається вкрай рідко. Воно характеризується патологічними запальними змінами в роботі суглобів: хрящ, що виконує функцію захисту кісток, стирається швидше, ніж відбувається його заміна. В результаті суглоби опухають і стають болючими. Запускати лікування артриту не варто, оскільки хрящ буде продовжувати руйнуватися, що може привести до серйозних хірургічних втручань.

Артро НА міні АртроВет ГК Комплекс Артролік Максі Ревма Вет

У групі ризику знаходяться не тільки старі собаки, а й представники великих порід, що відрізняються великою вагою і розміром. Крім цього від артриту часто страждають карликові декоративні породи собак. Також це захворювання може наздогнати вихованця при наявності надлишкової ваги, вроджених патологій або неправильного будови кінцівок, внаслідок порушення метаболізму, наявних запальних процесів, інфекції або онкології.

Як розпізнати артрит у собаки? симптоми:

  • знижена рухова активність;
  • больові відчуття (з'являється кульгавість, собаці важко вставати);
  • відмова виконувати активні команди, ходити по сходах або бігати;
  • апатія або агресивна поведінка;
  • прояв метеозалежність

Якщо ваша собака знаходиться в групі ризику, це привід особливо звертати увагу на прояв цих симптомів, тому що вони дають про себе знати поступово і по наростаючій. Чим раніше ви їх помітите і почнете використовувати препарати від артриту у собак, тим більше шансів запобігти прогресію захворювання. Отже, і стан тваринного буде значно краще.

Якщо симптоми говорять про те, що у собаки артрит - що робити?

Зрозуміло, перш за все потрібно відвезти собаку в вет клініку. Лікар зможе оглянути тварину і визначити, яка форма артриту. Для довідки, їх існує чимало. Найпоширеніший вид артриту - остеоартрит, як наслідок дисплазії тазостегнового суглоба або захворювань хрящів. Також існує травматичний, лікарський, ревматоїдний, гнійний, дистрофічний і навіть генетичний артрити.

Визначити тип артриту дуже важливо, тому що виходячи з цього лікар зможе призначити лікування. Без медикаментозного втручання в цьому питанні не обійтися, тому лікар може призначити таблетки від артриту, зміцнюють опорно-руховий апарат, ін'єкції, а також протизапальні та знеболюючі гелі і креми зовнішнього застосування.

Всі препарати цих лікарських форм представлені в інтеренет-магазині Vet-preparaty. У нас ви знайдете широкий асортимент продукції багатьох виробників за доступною ціною.

Як запобігти артрит у собак

Якісний догляд за собакою допоможе запобігти ранній розвиток артриту у тварини. Для цього досить дотримуватися певні рекомендації:

  • Забезпечте тварині збалансований раціон. Якщо ви купуєте сухі корми або консерви, віддайте перевагу кормів класу супер-преміум або холістік.
  • Включіть в раціон вітаміни і харчові добавки, які зміцнять суглоби і кістки собаки.
  • Намагайтеся вберегти тварину від травм. Це складно зробити в силу їх допитливості і активності, але зайва пильність не завадить.
  • Слідкуйте за вагою собаки.

Якщо у вас є питання про препаратах від артриту для собак, зв'яжіться з нами за номерами, вказаними на головній сторінці сайту, або скористайтеся формою зворотного зв'язку.

 

Автор: Олександр Мельник