З кліщами стикається абсолютно кожен власник собак. З появою листя ці дрібні паразити чекають на кожному кутку, чіпляючись за шерсть тварини. Укус кліща може доставити багато неприємностей, тому, обзавівшись собакою, її господар повинен як слід розібратися в цьому питанні: як розпізнати укус кліща, які симптоми, що робити, як цього уникнути, які препарати і як використовувати. Давайте пройдемося по цим пунктам, і з'ясуємо багато моментів.

Нашийники Крапли Таблетки Спреї

Чому небезпечні кліщі


Парадоксально, але сам кліщ не надає небезпеки, хіба що буде невелике запалення від укусу. Небезпека криється у внутрішньоклітинних паразитів роду бабезии, які можуть перебувати в слині кліща. В організм собаки вони заносяться від укусу, і починають вражати еритроцити (що містяться в крові червоні кров'яні тільця, які доставляють кисень від легких). Продукти життєдіяльності бабезий дуже токсичні, поряд з ураженням еритроцитів у тварини може розвинутися піроплазмоз, він же бабезиоз. Бабезиоз - це одне з багатьох захворювань собак, яке переноситься кліщами. Воно небезпечно тим, що собака може загинути. Всього кліщі передають більше 20 трансмісивних захворювань!


Візуально можна розпізнати, чи заражений кліщ. Якщо немає, то собаці нічого не загрожує, але якщо в кліща є внутрішньоклітинні паразити бабезии - це дуже серйозно, і зволікати не можна.


Симптоми


Якщо вашу собаку вкусив кліщ, ви можете спостерігати такі симптоми:

  •     підвищення температури;
  •     млявість, відмова від їжі;
  •     прискорений пульс і дихання;
  •     блідий колір слизових оболонок очей і ротової порожнини;
  •     темний відтінок сечі;
  •     діарея

 

Профілактика


Найкращий спосіб захисту собак - використовувати профілактичні препарати, що захищають від нападу кліща. Важливо розуміти, що це цілий комплекс різних заходів і засобів: нашийники, краплі, таблетки, спреї, і навіть спеціальний одяг. Однак навіть це обмундирування не дасть 100% захист, тому що еволюцією передбачено адаптацію всіх істот до виживання, а це значить, що:

 

  1.     Все одно потрібно використовувати засоби захисту, тому що в багатьох випадках вони дійсно ефективні і убезпечать собаку від укусу кліща.
  2.     Потрібно пробувати різні препарати, підбирати, змінювати їх, але не відмовлятися від цієї затії.


Другий важливий спосіб профілактики - просто уникати місць скупчення кліщів. Логіка проста, чим більше зелені, тим більше кліщів. А це означає, що прогулянка в лісі апріорі буде більш небезпечною, ніж у дворі біля будинку, або на спеціальній для вигулу собак території.


Після прогулянок, особливо в сезон активності кліщів, оглядайте собаку на їх наявність. Не використовуйте масло, гас, що не припікають кліща. Для його видалення візьміть пінцет і обов'язково надіньте рукавички. Після вилучення кліща спостерігайте за поведінкою і самопочуттям тварини. Якщо дістати кліща не вдається, або з якихось причин ви не можете зробити цього самостійно - обов'язково зверніться до ветеринара.


Засоби від кліщів для собак


Найефективніший спосіб запобігти укус кліща - таблетки. Діюча речовина потрапляє в кров тварини, і тоді при укусі йому нічого не загрожує, навіть якщо кліщ заражений.


Якщо ви не хочете використовувати таблетки, або у тварини є якісь протипоказання, можна використовувати краплі. Вони діють поверхнево і не потрапляють в кров тварини. Ефективність крапель трохи нижче, ніж у таблеток, зате вони мають менше протипоказань і відмінно підходять старим або хворим собакам.


Шампуні, спреї і нашийники - це другорядні засоби захисту, які варто використовувати в поєднанні з таблетками або краплями. Вони дуже ефективні, але мають короткочасний результат. Найнадійніший захист собаки від кліщів - уникати трав'янистої місцевості для прогулянок, і комбінувати два кошти з різних діючою речовиною.


В інтернет-магазині vetpreparaty.com ви можете купити засіб від кліщів будь лікарської форми. Вибирайте препарат відповідно до фізіологічними особливостями і вагою собаки, і обов'язково в точності дотримуйтесь дозування.

 

Автор: Олександр Мельник