Існує безліч препаратів, що запобігають напад кліщів і передачу захворювань. Це можуть бути краплі, таблетки, спреї, шампуні, мазі, спеціальні повідці і навіть одяг. Всі вони відрізняються і мають різну технологію використання, тому що заражений бабезиозе кліщ може привести навіть до загибелі.

Нашийники Крапли Таблетки Спреї

Про це знають всі господарі своїх вихованців, тому виробляють профілактику найбільш підходящим способом. На що варто звернути увагу при виборі препарату:

  1. По-перше, варто вибирати препарат проти кліщів, відповідний вазі тварини. Якщо у вас, наприклад, вівчарка, то їй не підійдуть краплі для собаки вагою 4-10 кг, це дозування буде дуже маленькою.
  2. Якщо ви комбінуєте кілька засобів (наприклад, таблетки і нашийник), переконайтеся, що у них різні діючі речовини, інакше може бути передозування. Також уточніть, чи можна поєднувати ці активні речовини, чи не будуть вони погіршувати ефект один одного.
  3. Обов'язково дотримуйтеся дозування і техніку нанесення / використання препаратів проти кліщів, інакше воно може бути неефективним.
  4. До речі, не існує 100% ефективного засобу, але профілактика від кліщів дає величезний шанс уникнути укусу, з усіма наслідками, що випливають.
  5. Кліщі і знаходяться в них небезпечні паразити в процесі еволюції пристосовуються до препаратів, які спрямовані проти них. Тому час від часу засіб від кліщів краще міняти, і пробувати якісь новинки.

Що ж вибрати?

Найчастіше господарі тварин або надають цей вибір лікаря ветеринара, або прислухаються до порад товаришів, які мають якийсь власний досвід в цьому питанні. Давайте коротко розглянемо препарати від кліщів різної лікарської форми:

  1. Краплі. Один з найпростіших і ефективних засобів. Діюча речовина проникає до підшкірної клітковини, не потрапляючи в кров. Воно рівномірно поширюється по всьому кожному покрову і вовни, проникає в сальні залози. Потрапивши на тварину, кліщ стикається з діючою речовиною препарату і гине або просто відпадає, не встигнувши завдати шкоди. Краплі мають тривалий ефект, і найчастіше використовуються як основний засіб в боротьбі з кліщами в поєднанні зі другорядними.
  2. Таблетки. Згідно з безліччю досліджень, найефективніший засіб, тому що діюча речовина потрапляє в кров, і 100% захистить саме при укусі кліща. Таблетки використовуються як для профілактики передачі трансмісивних захворювань, так і лікування деяких паразитарних захворювань - демодекоз, псороптоз і інші, а доза розраховується на 1 кг маси тіла тварини.
  3. Нашийник. Просочується спеціальним нетоксичним для тваринного складом, і в процесі носіння постійно виділяє діючі речовини. Нашийник відлякує або знищує паразитів протягом тривалого часу. Після контакту з твариною обов'язково потрібно мити руки, тому що на них можуть потрапити інсектициди. Використовується як другорядне засіб, яке рекомендується комбінувати з таблетками або краплями.
  4. Спрей. Швидко і ефективно захищає від укусів кліщів, починає діяти вже через кілька хвилин після нанесення. Поступається краплях і таблеткам в тому плані, що потрібно використовувати частіше. Ідеальний засіб для комбінованого захисту, або як додатковий засіб при прогулянках в лісі або трав'янистих місцевостях.
  5. Шампунь. Вбиває кліщів, які знаходяться на тілі тварини, деякі марки мають пролонгує ефект. Використовується в якості додаткового засобу (основні - таблетки, краплі). Ефект "проти кліщів" скоріше можна вважати як бонус після гігієнічних процедур.
     

В інтернет магазині vetpreparaty.com є величезний вибір засобів для лікування та профілактики від укусів кліщів. Якщо у вас є сумніви, чому ж віддати перевагу, зв'яжіться з нами по одному з номерів, вказаних на головній сторінці сайту.

 

Автор: Олександр Мельник