Коньюктивіт у собак - це захворювання, при якому відбувається запалення кон'юнктиви ока (звідси і назва). Відбувається це з різних причин: травми і мікротравми очі, потрапляння пилу, дрібних частинок, комах, а також як наслідок якогось захворювання. Очі покриті слізної плівкою, яка самостійно справляється з очищенням очі, але якщо організм ослаблений, то природний захист падає, і може розвинутися запальний процес, який призведе до кон'юнктивіту.

Від цього не застрахована жодна тварина, тому періодично господарі своїх вихованців стикаються з такою проблемою. Попереджений значить озброєний! Давайте розглянемо, в яких випадках може виникнути кон'юнктивіт, яку симптоматику він дає, і які препарати можна використовувати.

Ципронорм Ірис Цифлодекс ЗооХелс

Причини виникнення кон'юнктивіту у собак:

 1. Травма ока, при якій відбувається пошкодження очної оболонки, рогівки і століття. Найчастіше тварини травмують очі гілками під час прогулянок, але не виключені й інші причини;
 2. Засмічення століття, коли потрапляє пил, спори, дрібні частинки, шерсть, і навіть комахи;
 3. Роздратування від сильного вітру, протягу або їдкого диму;
 4. Закупорка очних каналів, як наслідок розвитку мікроорганізмів або грибка, що порушують сльозовиділення;
 5. Алергічна реакція на укуси комах, їжу, пилок;
 6. Термічний або хімічний опік, який можна отримати від окропу, аерозолів або парів фарби.

 
Та все це відноситься до первинних причин розвитку захворювання, однак вторинний кон'юнктивіт куди серйозніше і небезпечніше. Він виникає як наслідок через різних хвороб не тільки око, але і інших органів. Кон'юнктивіт у собак може розвинутися через микоплазмоза, хламідіозу, при атопічний дерматит, у випадках вростання вій або завороту століття. Зіткнувшись з цим, необхідно спочатку усунути першопричину, що викликала запалення.

Ознаки кон'юнктивіту у собак

Червоні очі - далеко не єдиний симптом, який вказує на розвиток кон'юнктивіту. Також почервоніння очей може і зовсім не вказувати на наявність захворювання, а бути лише тимчасовим реакцією на якийсь подразник. Якщо почервоніння зникає протягом дня, значить немає приводу непокоїтися. Якщо ж навпаки, і додаються інші симптоми, значить потрібно звертатися до лікаря і використовувати медикаментозні препарати.

Які симптоми вказують на кон'юнктивіт:

 1. почервоніння очей
 2. набряклість
 3. сверблячка
 4. Різні виділення з очей
 5. Випадання вовни навколо очей
 6. часте моргання
 7. боязнь світла

Крім перерахованих вище яскраво виражених симптомів, у собак можна помітити млявість, пригніченість, відсутність апетиту і навіть підвищення температури. Як і в будь-якому захворюванні, важливо помітити симптоми на ранніх стадіях і почати лікування, щоб запобігти його розвиток.

Лікування кон'юнктивіту

Якщо ви помітили якісь симптоми, які вказують на кон'юнктивіт, потрібно обов'язково звернутися до ветеринара. Лікар зможе оглянути собаку і точно визначити характер захворювання і його розвиток, призначити схему лікування і необхідні препарати.
При кон'юнктивіті призначаються краплі, суспензії, креми, гелі та мазі. Препарати різних лікарських форм мають свою специфіку і часто комбінуються для кращого результату.

Всі ці препарати ви можете придбати в інтернет магазині Vet-preparaty. Ми гарантуємо якість і сертифіковану оригінальну продукцію від виробника. Якщо у вас є питання про наші товари, зв'яжіться з нами, контакти вказані на головній сторінці сайту.

 

Автор: Олександр Мельник