Якщо кішка стала вашим домашнім вихованцем, особливо вперше, важливо навчитися доглядати за нею, стежити за харчуванням, гігієною, і, звичайно ж, за станом здоров'я. З різних причин у котів можуть з'явитися ті чи інші захворювання, і господарі, будучи відповідальними за своїх вихованців, повинні розпізнати їх, і вжити відповідних заходів.

Зовсім необов'язково бути лікарем, або зубрити медичні довідники, щоб стежити за станом тварини. Достатньо лише знати, з якими проблемами можна зіткнутися, і вчасно звернутися в вет клініку, щоб отримати схему лікування з усіма необхідними лікарськими препаратами. Давайте розглянемо деякі хвороби, з якими господарі кішок стикаються найчастіше.

Скінгард Стоп-цистит Дронтал Амоксицилин

Шкірні захворювання

Багато з них виявляються однаково: погіршується стан вовни, можуть з'явитися лисини, скоринки і червоні плями на шкірі. Кішка активно свербить і поводиться неспокійно. Подібні симптоми можуть бути ознакою таких захворювань:

Блохи, воші або кліщі, які і самі по собі доставляють чимало клопоту, а також супутні захворювання, які виникають у разі загострення і посилення, якщо тварині не була надана допомога вчасно.
Грибок на шкірі.

Обласна, яке може бути сигналом перевірити шлунково-кишкового тракту і нормалізувати харчування тваринного.
Алергія і дерматит.

Захворювання сечовивідних шляхів

З ними ви можете зіткнутися, якщо помітили у кішки кров у сечі, якщо її обсяги стали більше або менше звичайного, якщо при сечовипусканні кішка веде себе неспокійно і видає тривожні звуки, або зовсім уникає лотка. Також до симптомів може додатися блювота або характерний запах аміаку з пащі.

Перераховані вище симптоми можуть вказувати на освіту уретральной пробки, яка вимагає видалення і подальшого лікування тварини.

Інфекційні захворювання

Від цих хвороб не застрахований жоден тварини, і кішки - не виняток. Давайте розглянемо деякі з них:

Лямбліоз. Викликається лямбліями, паразитами, які селяться в кишечнику кішки. Це захворювання довгий час може бути практично безсимптомним, і перший характерна ознака його виникнення - рясний рідкий стілець і неприємний різкий запах.

Каліцівіроз. аліцівіроз. Інфекційна хвороба, з якою найчастіше стикаються молоді кішки, особливо в холодну пору року. Її можна розпізнати за такими ознаками: серозні виділення з носа і очей, лихоманка, стоматит, а при ускладненні додається вірусна пневмонія, утворення виразок на голові і кінцівках і шкірні набряки.

Імунодефіцит. Протікає індивідуально, і перший час безсимптомно. У міру розвитку захворювання у тварини підвищується температура, з'являється млявість, слабкість, виснаження, лімфовузли збільшуються. Всі показники клінічних аналізів нижче норми, на тлі ВІК проявляються інші вірусні захворювання.

Ринотрахеит. Розвивається через вірус герпесу. При цьому захворюванні характерні слизові виділення з очей і носа, що з часом переростає в гостру респіраторну стадію.


Бактеріальні хвороби

Кішки можуть стикатися з багатьма бактеріальними хворобами, давайте коротко розглянемо найпоширеніші:

Хламідіоз. Порушила бактерія Chlamydia felis вражає очі кішок, через що з'являються виділення і почервоніння кон'юнктиви.

Ку-лихоманка. Викликається бактерією Coxiella burnetii. Протікає практично безсимптомно, хіба що можна помітити легку млявість і часом відсутність апетиту. Лікується антибіотиками, і може передатися людині.

Нокардіоз. Провокується бактерією Nocardia, яка проникає в організм кішки через дихальні шляхи або відкриті рани. Згодом розвивається хронічне нездужання, втрата ваги і млявість. При збільшенні розвитку хвороби, на тілі тварини з'являються виразки.

Давайте підсумуємо

Кішки можуть зіткнутися з абсолютно різними захворюваннями, від цього ніхто не застрахований. Чим більше господар стежить за якістю життя і станом тварини (харчування, щеплення, регулярні огляди), тим більше шансів уникнути багато з них.

Якщо ви помітили якісь симптоми, слід обов'язково звозити кішку у ветеринарну клініку. Іноді, як ви зрозуміли, захворювання можуть мати прихований характер, а наслідки розвитку захворювань можуть бути жахливими. Лікар зможе поставити правильний діагноз і призначити лікування.

Як правило, лікування багатьох захворювань комплексне, воно включає в себе одночасне використання декількох препаратів різних лікарських форм. Замовити препарати для лікування кішок ви можете в інтернет-магазині Vet-preparaty. У нас представлена ​​виключно справжня сертифікована продукція за доступними цінами. Для вашої зручності на сайті можна скористатися системою пошуку або фільтрів, що дозволить швидко знайти необхідні медикаменти.

 

Автор: Олександр Мельник