Алергія у тварин - це підвищена реакція імунної системи вашого вихованця на якісь речовини або подразники. Вона може початися внаслідок реакції на якийсь препарат або їжу, від укусу паразита, або через фактори навколишнього середовища. Варто відзначити, що в багатьох випадках схильність до алергічних реакцій має спадковий характер. Тому у деяких тварин немає наслідків від перерахованих вище дій, а у алергіків розвивається запальний процес.

Алергостоп Пурісан Кальфостим

Якщо ви обзавелися домашнім вихованцем, то варто з'ясувати, чи є у нього схильність до алергії. Для цього спочатку варто розібратися, через що вона може виникнути, і які препарати від алергії можна використовувати.

Давайте розглянемо найпоширеніші серед тварин види алергії:

  1. Алергія на слину бліх. Мабуть, найпоширеніший вид алергії у тварин. Слина блохи - це сильний алерген, який потрапляє в організм тварини під час укусу. Тварина починає активно свербіти, вигризати і роздряпували уражене місце. Якщо вчасно не вжити заходів, у тварини може початися блошиний дерматит. Важливий момент: поява бліх у тварини теж дає таку симптоматику, у вигляді чухання і ін. Якщо тварина не схильне до алергії, то господарям потрібно буде тільки провести заходи щодо усунення паразитів. Але якщо тварина алергік, то в цьому випадку укусу блохи це може привести до блошиному дерматиту, і ось тоді необхідно не тільки усунути бліх, а й врятувати тварину від алергічної реакції.
  2. Атопічний дерматит - алергія на речовини зовнішнього середовища. За поширеністю цей вид алергії другий, після блошиний. Він включає в себе реакцію на пилок, цвіль, домашній пил та інші речовини навколишнього середовища. Якщо ви виявили у свого вихованця схильність до атопічного дерматиту, то потрібно розуміти, що йому необхідно довічне лікування, тому що навіть мікродози досить для відновлення реакції. Тому варто підібрати відповідні препарати від алергії і своєчасно давати їх вихованцеві в якості профілактики від атопічного дерматиту. Вилікувати алергію неможливо, але можна запобігти її поширенню і зробити життя тваринного досить комфортною.
  3. Харчова алергія. Найрідкісніший вид алергії у тварин. Це пояснюється тим, що господар тварини контролює процес прийому їжі: купує продукти, готує, або вибирає корм. Алергічна реакція може з'явитися на якийсь новий продукт, але іноді харчова алергія проявляється лише згодом. Справа в тому, що імунній системі потрібен час, тому алергія може з'явитися на продукт, який вже якийсь час був в раціоні тварини. Харчова алергія - це абсолютно індивідуальний прояв, у однієї тварини вона може бути на м'ясо, в іншого - на рибу.

Лікування алергії

Щоб прийняти необхідні заходи і підібрати правильні препарати для лікування, необхідно точно встановити, який тип алергії виявився у вашого вихованця. При харчової алергії часом досить просто виключити з раціону продукт, на який з'являється така реакція.

Якщо у тварини алергія на слину бліх, то перш за все необхідно запобігти їх появі і посилено використовувати профілактичні препарати для захисту від бліх. Немає бліх = немає укусів = немає алергії.

При атопічний дерматит все трохи складніше, тому що вилікувати його неможливо, але за допомогою сучасних препаратів від алергії цілком можливо усунути реакцію організму на речовини навколишнього середовища. Лікування має бути комплексним, але виключно індивідуальним. Підібрати препарати від алергії зможе лікар-ветеринар, виходячи з клінічної картини стану тваринного і супутніх чинників, а ось купити ці препарати ви можете в нашому інтернет-магазині. Ми надаємо широкий спектр сертифікованих і ефективних засобів різних виробників будь-лікарської форми. Ми допомагаємо піклуватися про здоров'я ваших улюблених вихованців, і завжди готові запропонувати кращі засоби для профілактики і лікування безлічі захворювань.

 

Автор: Олександр Мельник