Блохи - невід'ємні супутники життя собак, котрі доставляють не лише дискомфорт, але і проблеми зі здоров'ям тварини. Зіткнутися з ними може кожен, навіть самий охайний господар. Блохам не складає труднощів зробити стрибок, довжиною 30 см, тому ніколи не знаєш з якого боку чатує небезпека.
Чи не впадаємо у відчай, друзі, адже сьогодні нам доступні ефективні засоби захисту та лікування, головне - знати ворога в обличчя, і розуміти, що з ним робити.
Нашийники | Крапли | Таблетки | Спреї |
Блохи - хто такі, і чим небезпечні
Мабуть, особливого представлення вони не потребують - дрібні (3 мм), стрибучі, кусючі, кровоссальні комахи. Вони паразитують на теплокровних тварин, тому відмінно себе почувають на тілі собак. Самка може відкласти до 25 яєць в день, а дорослі особини кусають свого господаря і живляться його кров'ю.
Під час укусу блоха може передати ряд збудників різних захворювань, які розносяться по кровотоку. Тварина заражається, і через час з'являються перші симптоми:
- прискорене, часом наполегливе чухання;
- на тілі можна виявити місця укусів;
- місце укусу може гноїтися;
- поява виразок;
- випадання шерсті, облисіння;
- зміна поведінки тварини: з'являється роздратованість, поганий сон, втрата апетиту.
Найбільш очевидний симптом - чухання. Решта ж можна розгледіти, тільки якщо цілеспрямовано проводити огляд собаки на наявність паразитів. Для цього необхідно уважно оглянути всі ділянки шкіри, розсуваючи шерсть. Якщо ви виявили якісь видимі симптоми наявності паразитів, то огляд собаки краще робити в рукавичках.
Якщо проігнорувати ці симптоми і не почати лікування, у собаки може розвинутися ряд малоприємних захворювань, таких, як бруцельоз - множинне ураження органів тварини. Також у собаки може розвинутися бактеріальна інфекція, анемія, блошиний алергічний дерматит. У ряді випадків заражена собака становить небезпеку і людському здоров'ю.
Як вивести бліх у собаки і запобігти їх появі
Єдиний ефективний спосіб боротьби з блохами - лікарські препарати. Вони випускаються у вигляді крапель, таблеток або спреїв, також існують спеціальні нашийники. Чим вони відрізняються і що вибрати?
- Шампунь. Діє швидко і ефективно. Навіть після одного купання з його використанням можна побачити мертвих бліх. Однак це не дає гарантію, що собака не зможе підчепити їх знову, тому що шампунь лише бореться з вже існуючими блохами, і не дає захист на майбутнє.
- Нашийник. Має не тільки тривалий ефект, але безліч нюансів. Наприклад, щоб діюча речовина потрапила на шкіру, нашийник повинен щільно прилягати, що важко для собак з густою шерстю. Якщо ви хочете віддати перевагу цьому способу захисту, переконайтеся, що нашийник ідеально підходить для вашої собаки. В ідеалі використовувати його в поєднанні з іншими препаратами.
- Краплі. Дуже ефективний засіб в боротьбі з блохами. Деякі з них не просто вбивають дорослих особин, але і руйнують їх личинки. Краплі мають пролонгує ефект, і нешкідливі для собак. Дуже часто власники використовують краплі, які одночасно борються з блохами, кліщами, вошами і іншими паразитами.
- Таблетки. Мабуть, найефективніший засіб. Як і в прикладі з краплями, таблетки одночасно захищають собаку від різних паразитів, не тільки від бліх. Таблетки мають тривалий ефект, але існує ряд протипоказань, зверніть на це увагу при покупці.
- Спреї. Ними можна обробити не тільки тварина, але і килим в житловому приміщенні, підстилку собаки і все побутове простір. Знову ж, спрей варто поєднувати з краплями або таблетками, які дають тривалий ефект, а спреї використовувати як допоміжний засіб, якщо виявилися паразити або був контакт з хворою твариною.
Всі ці препарати ви можете знайти в нашому інтернет-магазині. У нас представлена виключно перевірена і сертифікована продукція, яка допоможе захистити вашого вихованця від бліх та інших паразитів.
Автор: Олександр Мельник